YIPRANMIŞ SAÇLARA BAKIM NASIL YAPILIR?

Güzellik ve bakım konusunda insanların en çok dikkat çeken bölgelerinin başında saçlar gelir. Üzerinde çok çalışılan ve yeni uygulamalar ile yıpranmaya maruz kalan saçlar, aynı zamanda güneş, yağmur ve rüzgâr gibi dış etkenlerin de odağında bulunan bir konumdadır. Kuaförde geçen onca zaman ve sıkça uygulama değişimi saçların bakıma daha çok ihtiyaç duymasına sebep olurken, yıpranmış saçlara bakım nasıl yapılır, çok iyi bilmek gerekir.
 
Saç bakımı adına çalışan çok büyük bir sanayi sektörü olmasının yanı sıra, son zamanlarda bu alanda bitki özlü yöntemlerin daha çok kullanıldığını söylemek gerekir. Özellikle fazlaca yıpranmış olan saçlara en başta keratin desteği verecek formüller yanında badem yağı, kekik yağı ve fındık yağı gibi destekleyici formüllerin çok olumlu sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Fön ya da meç röfle ve buna benzer uygulamalarda yıpranan saçlara doğal içerikli kürlerin uygulanması çok olumlu sonuç verirken, bu sayede saçların daha uzun süreli sağlıklı ve parlak kalması da mümkün hale gelmiştir.

Son yıllarda saçlar adına olumlu katkı sağladığı ispat edilen bitkilerin başında ise havuç gelmektedir. Hızlı büyüme yönündeki katkısı ile ön plana çıkan havuç bitkisi, bu özelliği sayesinde saçların hızla büyümesine ve hacim kazanmasına neden olurken, bu özelliğin onarıma yaptığı katkıyı göz önünde bulundurmak gerekir. Diğer bakım kürlerine havuç katkısını da rahatlıkla yapabilir ve bu sayede daha kısa sürede daha olumlu netice alabilirsiniz.