Türbanlı Bayanlar için Şampuan Seçimi

Piyasada birbirinden farklı birçok şampuan çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilik elbette her saç tipinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefller. Saçlarınız için doğru şampuanı belirlemek ise o kadar zor değil. Türbanlı kadınların şikayeti genelde saç dökülmesinden yanadır. Şikayetlere yönelik şampuan önerileri yazımızda..

Saçlar ister gün boyu açık kalsın, ister türban veya şapka ile havasız kalsın, doğru şampuan seçerek saçlarınıza gereken özeni göstermenin ilk aşamasını geçmiş olursunuz..

Genel olarak, saçlar yıkandıktan sonra bir gün içerisinde yağlanmıyorsa “normal saç tipine uygun şampuan”, aksi durum söz konusu ise “yağlı saç tipine uygun şampuan” kullanılmalıdır. Saçlar boyalı ya da yıpranmış ve kuruysa etikerlerinde bu ibarelere yönelik olduğu belirtilen şampuanlar tercih edilmelidir.

Bu şampuan çeşitlerinden ziyade gün boyu havasız kalan saçlarda “zayıf ve yıpranmış saç tiplerine uygun şampuan” kullanılabilir. Bu tür şampuanlar çeşitli nedenlerle sağlığını koruyamayan saçlar içindir. Bu nedenle türbanlı kadınlara önerilen şampuan türüdür. Saçlar uzun süre havasız kaldığından diğer kadınların saçlarına göre bir nebze daha bakım istemektedir. Bu ür şampuanlar ise onarıcı ve canlandırıcı özellikleriyle saçı beslemektedir. Kremli olan türler ise saçların daha kolay açılmasına olanak sağlar.

Türbanlı kadınlar “zayıf ve yıpranmış saç tiplerine uygun şampuan” kullanmalarının yanı sıra haftada bir yapacakları maske ile saçlarında istedikleri sağlıklı ışıltıyı göreceklerdir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da saç diplerine uygulanabilecek ürünlerin seçilmesidir. %100 bitkisel olması ve saç derisiyle uygun PH içeren ürünlerin kullanılması gün boyu hava almayan saç derisine hayat katacaktır.