SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN HAVUÇ KÜRÜ

2 adet orta boy havuç (soyulmadan kullanılmalı) 1 yumurta

3 su bardağı su 1 tatlı kaşığı badem yağı veya zeytinyağı

Havuçlar rendelenir ve kaynayan 3 su bardağı suya eklenir.20 dakika sonra kapatılır ve demlenmeye bırakılır. İyice ılıyınca havuçlar süzülerek alınır. İçine çırpılan yumurta eklenir. Karıştırılır ve saç için havuç kürü hazır olur.

Bir şişe veya kapalı kaba koyduktan sonra iyice çalkalanır. Saç diplerine uygulanır.5 dakika boyunca masaj yapılarak yedirilir. Tüm malzeme uygulandıktan sonra saçın her yerine dağıtılır. Streç filmle çok sıkmadan sarılır.1-3 saat arası bekleyebilirsiniz. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada ortalama 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Genel olarak ortalama 2 ay kadar uyguladıktan sonra ara vermelisiniz.2 hafta kadar saçı dinlendirdikten sonra yine devam edebilirsiniz.

Saç için havuç kürü saçın gerekli vitamin ve mineralleri alarak uzamasına yardımcı olur. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayan saç canlı ve bakımlı bir hal alır. Kimyasal yöntemlerden uzak tamamen doğal bu yöntemle sağlıklı ve ucuz bir şekilde evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz.