SAÇLARINIZI DAHA HIZLI UZATMAK İÇİN HAVUÇ KÜRÜ YÖNTEMİ

Bayanlar özellikle sıcak yaz aylarına girerken ya da genel olarak uzun saçlarından rahatsız olduklarında saçlarını kısaltarak kendilerinde değişiklik yaparlar. Saçlarımızı kestirmek zor bir karar olmakla birlikte uzamasını beklemek ayrı bir zorlu süreçtir. Sizlere saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacak saç için havuç kürü hazırlama yöntemini kısaca anlatmak istiyoruz.

Öncelikle gerekli malzemeleri yazalım. Bir adet orta boy havuç bir yumurtanın yarısı bir buçuk su bardağı su ve bir çay kaşığı badem yağı. Malzemeleri ikiye katlayarak ya da daha fazla miktarlarda yapmanız mümkündür.

Havucumuzu rendeliyoruz ve kaynayan bir buçuk bardak suya atıyoruz. Yaklaşık olarak yirmi dakika kaynattıktan sonra ılıyana kadar demlenmeye bırakıyoruz. Havucumuz soğumayacak kadar ılık duruma geldiğinde süzülür ve havuç posası atılır. Bu çayın içerisine önceden çırptığımız yumurta ve badem yağını ekliyoruz ve birkaç dakika karıştırarak saç için havuç kürü elde ediyoruz.

Hazırladığımız kürümüzü öncelikle saç diplerinden masaj yaparak tüm saçımıza uyguluyoruz. Başınızı bir tülbent ya da bandana ile bağlayarak 1 ila 3 saat bekletiyoruz ve ardından saçlarımızı iyice yıkıyoruz. Haftada bir veya iki kez uyguladığınızda birkaç hafta sonunda saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.