SAÇLARINIZ ÇABUK VE SAĞLIKLI UZASIN

Tamamen doğal ve sağlıklı yöntem olan saç için havuç kürü ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Günümüzde evinizde bulunan malzemelerle bile çabuk uzamayan saçlarınıza çare olarak saç için havuç kürü kullanarak saçlarınızdaki değişikliği fark edebilirsiniz.

Oldukça basit malzemelerle hazırlanan kür için; 2 orta boy kabukları soyulmamış havuç 1 yumurta 3 bardak su 1 tatlı kaşığı badem yağı veya zeytinyağı yeterli olacaktır. Saçları çok kısa olanların bu malzemeleri yarım ölçek olarak uygulamaları tavsiye edilir. Hazırlanması ve uygulanması da çok kolaydır. 3 bardak suyu kaynatıp içine rendelediğiniz havuçlarla 20 dakika daha kaynatıp ılınmasını beklemeli ardından havuç tanelerini atıp kalan suya çırpılmış yumurta ve yağı ekleyerek kürü hazır hale getirmeniz mümkün. Uygulamanıza yardımcı olacak bir şişeye bu kürü doldurup saçınıza önce saç diplerinden başlayarak masaj yapma yöntemiyle saça uygulanıp streç türü bir malzemeyle sararak 1-3 saat kadar beklemeniz gerekiyor ardından şampuanla temizleyebilirsiniz. 

İşte bu kadar basit hazırlanıp uygulanan kürü haftada 1-2 kez kullanarak saçlarınızın çabuk uzamasına şahit olabilirsiniz.