SAÇLARINIZ ÇABUK UZASIN

Pek çok kadın saçlarında yaşadığı sorunlar için çeşitli çözüm arayışına girer. Yaşadıkları sorunlardan biri de saçlarının çabuk uzamamasıdır. İşte saç için havuç kürü tam da saçlarının uzamamasından şikâyetçi olan pek çok kadının başvurduğu ve memnun kaldığı bir yöntem olarak bilinmektedir. Tamamen doğal ve her evde bulunabilen malzemelerden kolaylıkla yapılan saç için havuç kürü uygulamasında ki kolaylıkla da dikkat çeken bir tarif.

Hazırlanışı; 2 adet orta boy ve kabuğu soyulmamış havuçları rendeleyip kaynamakta olan 3 su bardağı suya eklenir 20dk. Kaynatılıp ağzı kapalı şekilde soğumaya bırakılır. Ilık hale gelince havuç posası süzülerek atılır suyun içerisine çırpılmış olan 1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı badem yağı veya zeytinyağı ilave edilir (saçları çok kısa olanlar için malzemelerin yarısını kullanması tavsiye edilir). Uygun bir uygulama şişesine konularak sık sık çalkalayıp saç diplerinden başlayarak tüm karışım uygulanır ve ardından 5 dk. Kadar masaj yapılır. Ardından streç film gibi bir malzemeyle sarılır 1-3 saat kadar bekleyip sonra şampuanla yıkanır. Haftada 1-2 kez uygulanması tavsiye edilir.

Oldukça faydalı ürünlerden yapılan havuç kürü uygulayanlar tarafından saçlarının uzamasıyla ilgili olumlu sonuçlar almaları sebebiyle çok tavsiye edilen bir kürdür.