SAÇLAR NASIL GÜRLEŞİR?

Bilim adamlarının saçlar konusunda yaptıkları araştırmalarda, aslında belli bir oranda saç dökülmesi son derece normal bir durumdur. Her gün yaklaşık 100 kadar yeni saç teli çıktığı göz önüne alınacak olursa normal bir insanda meydana gelen 27 ila 30 arası saç dökülmesi, saçların seyrekleşmesine neden olmaz. Bu noktada saçlar nasıl gürleşir diye kendimize soracak olursak, başımızda bulunan yüz binlerce fazladan saç deliğinden çıkacak olan yeni saç telleri, saçların daha gür bir hale gelmesine neden olacaktır. Keratin oluşumu ve bu oluşumun desteklenmesi adına gerçekleştirilen takviyeli bakımlar, zaman içinde saçların azalması yerine onun daha da gür bir hale gelmesine neden olabilir
 
Günümüzde saç bakım ve onarım malzeme üretimine büyük hız verildiği düşünülecek olursa, bu malzemelerin bilinçli bir şekilde kullanımı, yararlı bir süreç olarak işler. Bu gelişmiş saç bakım setlerine ek olarak bitki özlü karışım ve kürlerin de saçlar nasıl gürleşir sorusuna en iyi cevabı verecektir. Saç tellerinin iyi bir bakımla daha hacimli bir konuma gelmesi de yeni saç tellerinin çıkmasını beklemeden, saçların daha gür ve dolgun olmasına neden olabilir.

Saç bakım ve onarımı konusunda sürekli olarak çalışma yürütülmesi, belki de ilerleyen dönemlerde çok daha etkili unsurların ön plana çıkmasını sağlayabilir. Yine de günümüzde bu konuda yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarının, biz insanlar için çok önemli getirileri olduğunu düşünmememiz için hiçbir sebep yoktur.