SAÇIN DÖKÜLMESİNE ETKİ EDEN FAKTÖRLER

İnsan yüzünün en dikkat çeken ve güzelliğe yaptığı olumlu etki ile gündeme gelen saçlarımız, hemen her gün dökülmesine karşın, yeni saç tellerinin çıkması ile çoğu zaman bu dökülmenin etkisini fazla hissetmeyiz. Saç dökülmesi konusunda en etkin rol oynayan genetik sonuçlar, bazen kısa süre içinde saçların dökülmesine ve insanların genç yaşta kel kalmalarına neden olabilir. Buy dökülmelerin önüne çoğu zaman geçemesek te bazı uygulamalar ile saç dökülmesini etkileyen faktörler oluşturabilir ve daha uzun bir üre sağlıklı saçlara sahip olabiliriz.  
 
Saç boyatma konusu çoğu insanda alışkanlık haline gelirken, zaman içinde bu işlemin saç dökülmesi ve saçların daha sağlıksız olmasına neden olduğunu aklımıza bile getirmeyiz. Bununla birlikte şekil verme adına saçlarımıza yaptığımız uygulamaların da bu zarar oluşumuna yaptığı katkıyı atlamamak gerekir. Saç dökülmesine neden olacak olan en önemli etki, saçları daha canlı ve güçlü tutmak olacağı için, bitki tohum yağlarından oluşan karışımların, saç dökülmesini geciktirici etkisi olduğunu atlamamak gerekir. Badem yağı günümüzde pek çok alanda kullanılırken, onun parlatıcı özelliği herkes tarafından kabul görmüştür.

Bitkilerin içinde bulunan özler de saç bakımına çok olumlu şekilde etki eden karışımların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu karışım kürleri ile birlikte market alışverişlerinizde kalitesi yüksek ve saç dökülmesine karşı yoğun formül içeren şampuanların tercih edilmesi de bu konuda alınacak önemli tedbirler arasında yer alacaktır.