SAÇI KISA OLANLARIN TERCİHİ HAVUÇ KÜRÜ

Saç için havuç kürü kadınlarımızın saçlarını uzatmak için kullandığı doğal bir maskedir. Değişikliği seven kadınlar saçını uzatma derdine düşerler. Bu çoğu zaman doğal olarak hızlı gerçekleşmeyebilir. Saçlarını çabuk ve doğal yollardan uzatmak isteyen kadınların hepsi havuç kürünü kullanabilir. Yapılışına gelecek olursak: gerekli malzemeler havuç yumurta ve 3 bardak su gereklidir.

İlk önce havuç rendelenir su kaynatılarak rendelenmiş havuçlar suyun içine atılır su 30 dk kaynatılır kaynama işlemi bittikten sonra su süzülerek yumurtayla çırpılır saç için havuç kürü yapımı böylelikle tamamlanmış olur. Karışımı saça sürdükten sonra bone gibi malzemeyle saçınız sarılır ve 1-2 saat beklersiniz. Sonrasında saçınızı şampuanlayarak yıkayabilirsiniz. Haftada bir saça havuç kürünü uygulamanız istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu havuç kürü saçlarınıza dolgunluk ve parlaklıkta kazandıracaktır. Ayrıca yumuşak bir yapıya da sahip olacak olan saçlarınız normaline göre 5 kat daha hızlı uzayacaktır. Aynı zamanda kırıkları azaltma etkisi de göstermektedir. Havuç kürüyle istediğinizden daha fazlasını alacaksınız.