SAÇA FAYDALI VİTAMİNLER

Saç bakım konusunda az bir bilgisi olan herkes, saça faydalı vitaminler konusunda da bilgiye sahiptir. Saçın ana maddesini oluşturan keratin ve keratine iyi gelen vitaminler B grubu vitaminlerden oluşur. B2, B3, B5, B9, B10 ve B12 vitaminlerinin saçlara çok iyi geldiği klinik araştırmalarla ispat edilmiş ve onaylanmıştır. Doğada bu vitaminler fazlası ile mevcut olmasına karşın, çoğu insan bu vitaminlerden nasıl yararlanacaklarını bilemezler. B vitamini bakımından son derece zengin olan havuç, toprak altında yetişmesi sebebi ile aynı zamanda zengin bir mineral kaynağı olarak da görülebilir.
 
Saç bakım uzmanları için havuç bitkisi adeta bir hazine gibidir. İçinde saça faydalı vitaminler ve mineraller bulunması ile birlikte saç bakım konusunda üretilen ürünlerin içeriğinde bu bitkiye rastlamanız, bu ürünü tercih etmeniz için önemli bir gerekçe olacaktır. Saç köküne, gövdesine ve hatta saç derisine saymakla bitmeyen faydalarının olması, aslında havuç bitkisinin içerdiği mineral ve vitaminlerle doğrudan alakalıdır. Bakım için hazırlanan bitki kürlerinin de vazgeçilmez ana unsuru olan havuç, adeta saç bakımı için yaratılmış bir bitkidir.

Saç dökülmesi, kırılması fazla yağlanması ya da mat bir görüntü alması, bunlar hep dikkat edilmesi ve zamanında tedbir alınması gereken noktalardır. Siz havuç özlü bir şampuan kullanıyorsanız büyük ihtimalle bu tip sorunları zaten geride bırakmışsınız demektir. Bu güne kadar bu duruma dikkat etmemiş olabilirsiniz fakat saç sağlığınızı düşünerek, bu konuya bundan sonraki dönemlerde daha çok dikkat etmelisiniz