SAÇ UZATMANIN EN KOLAY YOLU

Uzamamasından şikâyetçi olduğunuz saç için havuç kürü tam size göre. Saçlarınızın çabuk uzaması için bu maskeyi yapabilirsiniz. Bu maskenin yapılışı; 2 orta boy havuç soyulmadan rendelenir. 3 su bardağı su kaynaması için tencereye konulur. Kaynayan suya rendelenmiş havuçlar ilave edilir. 20 kaynatılan havuçlar kapağı açılmadan soğumaya bırakılır. Yumurta içinde pişmeyecek kadar soğuması beklenir.

Soğuyan karışımdan havuç taneleri alınarak suyun içine 1 adet yumurta ve 1tatlı kaşığı badem yağı ya da zeytinyağı ilave edilerek karıştırılır. Yumurtanın sadece sarısı da kullanılabilir ikisi de kullanılabilir. Çok kısa saçlara bu tarif fazla gelebilir yarım ölçüden hazırlayabilirler.

Bir şişeye alınan kür devamlı sallanarak saç diplerine uygulanır. 5 dakika bekledikten sonra saç için havuç kürü tamamen tüm saça uygulanır. Streç film ile sarılarak 1-3 saat arasında bekletebilirsiniz. Haftada 1-2 gün uygulayabilirsiniz. Bu kürü 2 ay kadar sürekli yaptıktan sonra birkaç hafta ara vermek uygundur. Saçın küre alışarak bağışıklık kazanıp kürün faydasının azalmaması için ara verilmelidir. Daha sık yaparak saçınızın uzama hızını artırabilirsiniz.