SAÇ UZATMA HIZINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Bedensel yapımızın bir çalışma düzeni vardır. İnsan hücreleri sürekli olarak kendini yenileyen bir yapıya sahip olup, vücudumuza giren maddelerin, zaman içinde canlı hücrelere dönüştüğünü söylemek mümkündür. Salgı bezleri de vücudun önemli işlevlerini üstlenirken bu durum pek çok yeni maddenin vücuda kazandırılmasına neden olur. Bununla birlikte tırnak, deri, diş ve saç gibi uzantılarımız da sürekli olarak kendini yenileyen bir yapıya sahip olup, başta saç uzatma hızını etkileyen faktörlerin çoğunluklu bir şemaya dönüştüğünü görmek mümkündür.
 
Keratin denen ve oldukça sağlam bir yapıya sahip olan maddenin uzaması sonucunda vücudumuzun belirli yerlerindeki uzantılarımızın da zaman içinde kendini yeniliyor olması bu maddenin bedensel olarak sağlıklı şekilde üretilmesi ile direk olarak ilişkilidir. Bitki ve vitamin mineral katkısının bu yenileme işlemine olan katkısını göz ardı etmemek gerekir. Bilim insanlarının da bu alanda yürüttükleri detaylı çalışmalar göstermiştir ki sağlıklı şekilde alınan besin, su ve vitaminli kürlerin, bu tür gelişimleri çok yakından etkilediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sık yıkanmak ya da saçları yıkamak, bir temizlik unsuru olmasının yanı sıra, aynı zamanda saç uzamasının da gerekçesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çok geniş bir sektör olan saç bakımı malzemeleri üretiminde de saçların gelişimini ve sağlığını etkileyen ürünlerin piyasaya sürülmesini sağlamıştır. Çok geniş kapsamlı yapılan formül ve üretim çalışmaları da saç bakımına en etkin çözümleri sunmayı başarmıştır.