SAÇ KIRIKLARI NASIL GİDERİLİR?

Günlük saç bakım ya da makyaja uygun şekilde saça yapılan uygulamalar, her ne kadar insanların daha güzel görünmesini sağlasa da özellikle saça şekil vermek için kullanılan pek çok yöntemin saçlarda kırılmaya neden olduğu gözden kaçabilir. Çoğu insan bu şekil verme işini biraz abartırken, saç bakımı için hazırlanan protein içerikli saç bakım seti kullanma işini de abartabilirler. Bu tür bakımın fazlaca yapılmasının da saçlarda matlık ve kuruluk gibi istenmeyen sonuçlara yol açtığını unutmamak gerekir.
 
Saç kırıkları nasıl giderilir, bu konuda evvela profesyonel destek alınabilir. Saç kesiminde ilk hedef saç kırıklarından kurtulmak ve bundan sonraki bakımda saç kırıklarına neden olan uygulamalardan uzak durmak gerekir. Zayıf ve güçsüz saçların daha kolay kırıldığı da göz önünde bulundurulacak olursa, badem ve ceviz yağı ile birlikte zeytinyağı içerikli bakım formülleri üzerinde durmak ve bu destekli bakım malzemelerini düzenli olarak kullanmak, saç bakımında kırılan saçları en asgari düzeye indirecektir. Gerekmediği sürece ısıtıcı içeren saç şekil verme araçlarını da kullanmamanın, saçlarınıza daha iyi geleceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekir.  Saçların daha hızlı uzaması demek, kırılan ve daha zayıf olan saçların kesilerek vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.

Saç bakımında devamlılık esası akıldan çıkarılmamalı ve daha sonraki dönemlerde kırıklara sebep olan yanlış uygulamalardan uzak durulmalıdır. Şampuan üreticilerinde saç kırılmalarına karşı daha dayanıklı ve daha güçlü saçlar ortaya çıkaran formüller üzerinde çalışmalarına devam etmektedirler.