SAÇ BAKIMI KONUSUNDA HAVUÇLU ÇÖZÜM

Çevremizde ve her yerde görmeye alıştığımız bitkilerin, aslında bizim keşfedemediğimiz fakat bize çok faydalı olan yönleri bulunmaktadır. Temelde bitkiler ve insanlar canlı hücre yapılarından oluştuğu için, bitkilerin hayatımızdaki yerinin çok önemli olduğunu bilmemize rağmen, bu bilgilerin oldukça kısıtlı olduğunu söylemek mümkündür. Fiziki bakım için de insanların bitkilere yönelmesi, bu alandaki bilgilerinin artması ile mümkün olurken, saç bakımı konusunda havuç bitkisinden yararlanma yönteminin, bu tür bir çalışmanın sonucu olduğunu söylemek mümkündür. Kozmetik ve saç bakım setlerinin bulunduğu sektörde, ürünlerin çoğunun güvenilir olmadığını söylemek için bilim adamı olmaya gerek yoktur. Saç bakımı için uğraş verip saç uzatma için gayret gösteren pek çok insanın saçlarını zaman içinde kaybetmesi de bize bu konuda fikir vermektedir.
     
Aslında insanların bu konu için aradıkları çözüm çok yakındadır. Bitkiler arasında oldukça zengin mineral ve A vitamini deposu olarak bilinen havuç bitkisi, insanların saçlarına bakım adına çok önemli bir hammadde olmuştur. Havuçlu saç bakımı ile insanların kısa süre içinde inanılmaz sağlıklı ve parlak saçlara kavuşması da bu yöntemin geçerliliğini ortaya koymuştur. Kozmetik sektörünün en önde gelen firmaları da çark edip havuçlu şampuan üretme konusunda çalışmalarını detaylandırırken, esasında yaptıkları çalışmanın, saçlara bu güne kadar verdikleri zararı onarma şeklinde değerlendirme yapmak uygun olacaktır. Bu gün bazı markaların da hızlı saç uzatma tekniğinde havuç kullanımına yönelmeleri de aslında bizi haklı çıkarırken, bu konuda işletmemizin daha tecrübeli olduğunu söylememiz daha doğru olacaktır. Havuç bitkisinin yararını daha önce keşfeden işletmemiz, bu alanda çok daha önemli bir mesafe almıştır.

Saç bakımı için şampuan kadar önemli olan bir başka bakım malzemesi de saç kremidir. Organik çözümler konusunda anlaşan bu sektör üreticileri bizim çoktan beri kullandığımız havuç kremi konusunda henüz çalışmalara başlarken, bu alanda bizi takip ederek, doğru yolu bulmuşlardır. Doğal çözümlerin olumlu etkisi insanlara da olumlu şekilde yansırken, bitkisel çözümlere yönelmenin, en azından bundan sonraki nesillere daha sağlıklı saçlar sunacağını söylemek mümkündür. Yol yakınken herkesin daha sağlıklı saçlar için bitki özlü çözümlere yönelmesi gerekir.