PARLAK SAÇLAR İÇİN HAVUÇ KÜRÜ

İçinde havuç bulunan ve saçlara çok iyi gelen değişik kürler bulunmaktadır. Besleyici ve destek verici bitki yağları ile birlikte kullanılan havuç farklı kürler oluştursa da sonuçta kullanıcıya saç bakımı yönünden büyük faydaları olmuştur. Saç bakımı yönünde araştırma yürüten konunun uzmanlarının da söylediği gibi sağlıklı saçlar daha parlak bir görüntü içerir parlak saçlar için havuç kürü kullanılması çoğu insanda olumlu sonuç verirken bu kürlerin hazırlanmasına ve uygulanmasına çok dikkat edilmelidir.
 
Her şeyin fazlası zarardır görüşü saç bakım kürleri için de geçerli olup kür kullanma süresi ve formül içeriği oluşturma ölçülerine çok dikkat edilmelidir. Saç bakımında mat ve kırılgan saç yapısına sahip olan bununla birlikte daha geç saç uzama problemi olan her insan havuç kürü çeşitlerini hazırlamalı ve saçlarına uygulanmalıdır.  Faydası anlaşıldıktan sonra pek çok şampuanın formül içeriğinde de ana malzemeyi teşkil eden havuç bitkisi bekli de saç için en yararlı bitkiler arasında yer almaktadır.

Belirtilen ölçeklerde malzemenin kullanımı ve bu kullanımlarda sürelerin iyi tespit edilip zamanında düzgün bir şekilde uygulanması ile parlak saçlara kavuşma çok daha hızlı ve kolay bir hale gelecektir. 15 gün uygulanıp daha sonra ara verilen havuç kürleri bir iki ayda bir tekrarlanabilmekte ve verilen aralar sonucunda çok daha randımanlı sonuçlar verebilmektedir. Evde hazırlanması son derece kolay ve maliyeti oldukça düşük olan havuç kürü saç parlatmanın da en kesin ve kalıcı yöntemleri arasında görülebilir