MÜKEMMEL UZAYAN SAÇLAR

Saçlarının bir sihir gibi hızlı uzamasını isteyen genç kızların kolayca hazırlayıp uygulayabileceği bir karışım olarak havuç kürü geliştirilmiştir. Malzemeleri temin etmekte keza bir o kadar kolay olacaktır. Zira gereken tüm malzeme 2 havuç 3 su bardağı su.1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı zeytin ya da badem yağından ibarettir.

Hazırlanışı

3 su bardağı su kaynatılır havuçlar rendelenerek eklenir.20 dakika kaynadıktan sonra ılık bir hale gelene kadar bekletilir. Ardından süzülür ve elimizde kalan havucun içindeki tüm vitamin ve minerallerin geçtiği suya yumurta çırpılarak eklendikten sonra yağ da eklenir. Elde edilen bu saç için havuç kürü bir şişe ya da kavanoza aktarılarak çalkalanır.

Uygulanışı

Daha uzun saç için havuç kürü önce saç diplerinden başlanarak ve masaj yapılarak uygulanır. Daha sonra elde kalan kısım tüm saça uygulanır ve saç streç filmle sarılır.15-3 saat arası bekledikten sonra ılık su ve şampuanla yıkanır. Bu işlem haftada 1-2 kez tekrarlanır. Etkisini 2 hafta sonra göstermeye başlayacaktır.

Bu kürün en büyük faydası saçı normalden 2 kata kadar daha hızlı uzatmasıdır. İçerdiği protein magnezyum fosfor folik asit yağ gibi mineraller ile ABCE vitaminleri sayesinde saçlar daha bakımlı daha uzun hale gelir. Ayrıca karışım saç rengini açabilir. Boyalı saçlarda dikkat edilmeli dip boyası için düzenlenen takvim artık değiştirilmelidir.