KURU SAÇLARI NEMLENDİRMENİN YOLU NEDİR?

Çoğumuz sabah kalkıp ta aynanın karşısına geçtiğimiz zaman, özellikle saçlarımızın mat ve kuru bir şekilde durmasından hoşlanmayız. Gündüzleri bu işi kamufle etmek kolay gibi görünse de esas olan sabah yataktan kalktıktan sonraki saçların görüntüsüdür. İşte tam da burada kendimize sormamız gereken kuru saçları nemlendirmenin yolu nedir sorusu, bu anda anlam kazanır. Kepek ve elektriklenme sonucunda dağınık bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olan kuru saçlar, aslında son derece kolay olan yöntemlerin kullanılması sayesinde en kısa süre içinde giderilebilir.
 
Kuru saçlara çare olması beklenen ve hazırlanması ile birlikte kullanılması da son derece kolay olan bal ve süt karışımı, kısa süre içinde dolgun ve parlak bir saç görüntüsü için size yardımcı olacaktır. Yarım fincan süt ile bir çorba kaşığı bal, bu karışımın ana maddelerini oluştururken, bal ile sütü çok iyi karıştırmanız gerekir. Saçınızın her yerine iyice yedirerek süreceğiniz bu karışımı yaklaşık 15 dakika kadar saçlarınızın üzerinde bırakmanız gerekir. Karışımı temizlemek için ve bakımı tamamlamak adına çok güçlü içeriği olmayan hafif bir şampuan ile saçlarınızı yıkayarak bu bakımı tamamlamış olursunuz.

Eğer kendinize bundan başka kuru saçları nemlendirmenin yolu nedir diye soracak olursanız kuru meyvelerden yararlanma yolu olarak karşınıza çıkar. Başta incir olmak üzere kayısı, portakal ve elma kurusu da bu tür bir bakım için ideal tercihleri oluşturacaktır.