KERATİN NEDEN SAÇ UZATIR?

İnsan vücudunda gerekli olan yardımcı malzemelerin hazırlanmasında, vücudun ihtiyaç duyduğu malzemelerin belirlenmesi büyük rol oynar. Bu durum saçlar için de geçerli olurken, saçların keratin denen malzeme kaynaklı olması, keratin neden saç uzatır sorusunun en iyi cevabı olacaktır. İnsan hayatı sürdükçe saçları ile ilgili sorunları da ara verilmeden devam eder, hep bir koşuşturma ve eskiyenleri onarma şeklinde geçen hayatta saç onarımı ve bakımı için en geçerli maddenin keratin olduğunu unutmamak gerekir.
 
Saçlar ve tırnaklar başta olmak üzere maddesi keratin olsa da bazı yan destek malzemeleri de bu bakım esnasında unutulmamalıdır. Bir insanın vitamin eksikliği de en başta tırnak ve saç durumundan anlaşılırken, keratin malzemesini güçlendirecek yan faktörler, her zaman için uygulama dâhilinde olmalıdır. Saçın yeterli derecede uzaması onun sağlıklı konumu hakkında bize bilgi verirken, uzama süresinin daha geniş bir zamana yayılması, bize bu konuda bir sıkıntı olduğunu gösterir. Keratin neden saç uzatır? Bunun esas sebebi saçın maddesi esasen keratin olduğu için saçın uzaması fa sağlıklı olması da bu madde ile doğrudan bağlantılıdır.

Saç bakımı konusun da Tıp, Alternatif Tıp ve Kozmetik sanayinin çok önemli çalımalar yürüttüğünü rahatlıkla söylemek mümkündür. Esas maddenin keratin olması, bu maddenin bakım ve onarımı gibi gerekli çalışmaların hızlanmasına neden olmuştur. Keratin ne kadar güçlü bir yapı oluşturursa saçlar da o kadar uzun ömürlü ve sağlıklı olur.