KELLİĞE KARŞI HAVUÇ YÖNTEMİ

İnsanların vücutlarında ve metabolizmalarında çalışma farklılıkları gayet olan bir durumdur. Bu farklılıklardan biride insanların saçlarının uzaması ve dökülmesi durumudur. Kimi insanlar daha sık ve daha dolgun saçlara sahip olurken bazılarında daha cansız ve seyrek saçları görmek mümkündür. Kellik olarak nitelendirilen ve erken yaşta saç dökülmesiyle başlayan süreçte bazı inşaların saçlarının tamamı ya da büyük bir kısmı dökülür henüz kelliğin kesin bir ilacı olmamakla beraber saça yapılacak bazı uygulamaların bu süreci yavaşlattığı ve kellik süresini daha geriye attığı gözlemlenmiştir.
 
Kelliğe karşı havuç yöntemi son dönemin en popüler ve olumlu sonuç veren uygulamalarından biri olup kellik sürecinin daha geç başlamasına ve saç dökülme sürecinin uzamasına neden olmuştur. İçinde bol vitamin ve mineral bulunan bununla birlikte çabuk büyüme özelliğine sahip olan havuç insanlarda daha güçlü saç yapısı için kullanılan ve olumlu sonuç alınan bir yöntem olarak kendini ispatlamıştır. Havuç zeytinyağı yumurta ve su bu karışımın temelini oluştururken her gün bu karışımı kullanarak 15 günlük süreçler halinde bu kürün uygulanması saç bakımının en ideal yolarından biri haline gelmiştir.

Kelliğin fiziksel olduğu kadar insanlara psikolojik olarak ta yaptığı baskı bilinmektedir. Saçı olan insanların özgüven yapısı olarak ta saçı dökülen insanlara karşı bir adım önde olduğunu söylemek mümkündür. Havuç saça değişik yollarla faydası olduğu ispatlanmış bir bitkidir. Saç dökülme sorunlarına karşıda kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.