KAPALI BAYANLARDA SAÇ BAKIMI

Bayanlar için saçların güzelliğe kattığı önemli katkıyı bilmeyen ve bu konuyu onaylamayan yoktur. Çoğu bayanın bu güzelliği sergilemekten çekinmediği ortamda, inanç ve değerleri ön planda tutarak, saçlarını kapatma ihtiyacı duyan çok sayıda bayan olduğunu da gözden kaçırmamak gereklidir. Türbanlı bayanlarda saç bakımı biraz daha farklı olurken, özellikle hava almasına dikkat edilmeli ve saçların, fırsat buldukça güneşten de yararlanmasına olanak tanınmalıdır. Kapalı tarzı benimseyen bayanların saç bakımında eksiklikler de göz önünde bulundurulmalı ve buna göre farklı bir bakım yöntemi uygulanmalıdır.

Türbanlı bayanlarda saç bakımı öncesi ve sonrasında yapılacak bol su ile durulama yöntemi, saça uygulanan kimyasal maddelerin temizlenmesine de önemli bir etkide bulunacaktır. Zeytinyağı, havuç ve yumurta ve buna ek olarak incirin de içerik olarak yer aldığı saç bakım maskeleri de zamanla saçlara uygulanmalı ve en başta güneşten alınamayan fakat alınması gereken vitaminlerin, takviyesinin önemi üzerinde dikkatle durulmalıdır. Saçın düzenli şekilde uzaması da alttan gelen sağlıklı saç tellerinin önünü açarken saçı düzenli şekilde uzatan saç bakım malzemelerinin kullanımının da bu konuda etkili bir araç olacağını söylemek mümkün olacaktır.

Türbanlı bayanlar makyaj konusunda herhangi bir zorlukla karşılaşmazken, türbanları ile birlikte uyumlu bir makyaj elde etmenin kolay olacağını söyleyebiliriz. Başörtüsünün saçı tamamen örtmesi ise biraz sıkıntı yaratırken, saç için gerekli mineral ve vitamin alımı ile bu sorunun da üstesinden gelmenin mümkün olduğunu söylemek mümkündür.