HAVUÇLU ŞAMPUAN

Havucun yararlarını hemen hemen herkes bilir. İçinde sayısız vitamin ve mineral barındıran bu lezzetli ve ulaşımı oldukça kolay olan sebzenin yarar listesi de en az vitamin listesi kadar uzun. Reflüye iyi gelmekten Akciğer kanseri riskini azaltmaya kadar öğrenenleri hayrete düşürecek olan türlü türlü maharetlere sahip olan bu sebzenin diğerlerine göre biraz gölgede kalmış ama çok önemli bir özelliği daha var; saçlarınız için olup olabilecek en mükemmel doğal kür.
   
Bildiğimiz üzere saç bakımı özellikle bayanlarda oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir faktör fakat şimdi gerek zaman gerekse maddi açıdan oluşan sıkıntılardan dolayı çoğunluk olarak bir güzellik merkezine gidip her ay düzenli bir şekilde saç bakım kürü yaptırmak oldukça zor ve uğraştırıcı görünüyor, fakat bu noktada her derde deva diyebileceğimiz bu mükemmel sebze, havuç, hiçbir kimyasal kuşkusu olmaksızın en etkili ve bitkisel yöntem olarak imdadınıza yetişmeyi başarıyor. Saçların güçlenmesini sağlıklı kalmasını sağlayan havuç bunun yanı sıra içerisindeki vitamin ve minerallerin de yardımıyla saçlarınızın görünür bir şekilde hızlı uzamasına da yardımcı oluyor. Peki havucu direkt olarak saça uygulamak nasıl mümkün olabilir? Bu sorunun cevabı oldukça açık.

Havuç yiyecek olarak tüketildiğinde de dolaylı yönden saçlara iyi gelse de hiçbir şey saça direkt uygulamanın yerini tutmuyor, bunun için çeşitli kitaplardan veya internet üzerinden evde kolayca hazırlayabileceğiniz havuç kürlerinin tariflerini öğrenebilir ve haftada bir veya iki defa saçınıza uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat, bunun için de zamanınız yoksa ama yine de havuç mucizesinin saçınıza etkisinden mahrum kalmak istemiyorsanız o zaman bu mucizeyi yakın zamanda çözen markaların özel olarak hazırladığı havuçlu şampuanlar tam size göre. Hem zahmet etmeden sadece hızlı bir duş için banyoya girdiğiniz de bile bekleme şartı olmadan saçınıza uyguladığınız şampuanınızı sadece havuçlu olanla değiştirerek farka erişebilir, hem de bunu alışkanlığınız haline getirerek saçlarınıza sürekli bir parlaklık ve sağlık kazandırabilirsiniz. Güzellik salonlarına vereceğiniz ücretten çok daha düşük bir miktarla sahip olabileceğiniz bitkisel havuç içerikli şampuanlar oldukça işinize yarayacak.