HAVUÇLU SAÇ KÜRÜ

Hazırlaması pratik ve kolay olan üstelik saçınıza çok faydası olan havuç kürü haftalık düzenli kullanıldığında ve uygulandığında hem saçlarınızın hızlı uzamasını hem de canlı ve parlak gözükmesini sağlar.

Faydaları; Saç için havuç kürü saçlarınızın yıpranmış ve hırpalanmış görüntüsünü ortadan kaldırdığı gibi saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Saç için havuç kürü hazırlanışı; 2 adet kabuklu havuç rendelenir ve 75 ml su ile ( yaklaşık 3 su bardağı ) kaynatılır. Su kaynamaya başladıktan sonra rendelenmiş havuçlar içine atılarak kaynama işlemi yaklaşık 20 dakika kadar devam eder. Soğuduktan sonra süzülen suya 1 adet yumurta kırılır ( sarısı ve beyazı ile birlikte) 1 tatlı kaşığı badem yağı eklenen karışım çırpılarak hazırlanır. Havuç suyu yumurta badem yağı iyice birbirine karışacak şekilde çırpıldıktan sonra saça sürülmek için hazırdır.

Uygulanması; Hazırladığımız karışımı saç diplerine ve köklere masaj yaparak iyice yedirilerek sürülür. Saçımızın tamamına uygulanan maske alüminyum folyo veya streçlerle sarılarak ( çok sıkmadan ) kafada yaklasık bir bir buçuk saat bekletildikten sonra şampuanla yıkanarak durulanır.