HAVUÇ YÖNTEMİ İLE SAÇ UZATMA

Saç bakımı ve uzatma için bitkisel formüllerin kullanılması her geçen gün daha da popüler bir hale gelmektedir. Bu bitkiler içinde çok çabuk büyüyen ve saçın uzayıp gelişmesine katkıda bulunan havuç bitkisi, bu amaçla kullanılan tüm bitkiler içinde apayrı bir yere sahip olmuştur. Hazırlaması ve kullanılması çok kolay olan havuç yöntemi ile saç uzatma işleminde, kullanımdan önce gelen hazırlık işlemi de çok büyük önem taşımaktadır.
 
Havuç kürü hazırlamak için iki orta boy havuç, bir adet yumurta ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını üç bardak su ile karıştırdığınızda kürünüz kullanıma hazır hale gelecektir. Bu karışımı saçlarınıza uygulama süresi yaklaşık 5 ila 1q0 dakika sürerken, karışımın saçtan akmamasına dikkat edilmesi, yapılan işlemin verimliliğini artıracaktır. Bu karışımı saçlara yedirerek uygulama sonrasında yaklaşık 2-3 saat kadar beklemek, en ideal sonucu almak için yeterli süre olacaktır. İşlemin sonunda bol su ile yıkadığınız saçlarınıza her gün bir kez olmak üzere, bu uygulamaya 15 gün devam edebilirsiniz.

Her bitki küründe olduğu gibi yaklaşık iki hafta uygulamadan sonra belli bir süre ara verilmesi gerekir. Bu şekilde uygulamanın başarıya ulaşması daha kolay olurken, uygulamanın da daha verimli ve iyi sonuç verir olması sağlanabilir. Saç uzatma adına farklı bitkisel çözümler de tercih edilebilir fakat havuç bitkisinin bu iş için en ideal bitkilerden biri olduğunu unutmamak gerekir.