HAVUÇ YAĞI İLE SAÇ UZATMA

Sağlık sektöründe çok uzun yıllar boyunca ilaçların kimyasal maddelerden oluştuğuna şahit olduk. Son dönemlerde sıkça duyduğumuz alternatif tıp ve bu oluşumun beraberinde getirdiği uygulamalar, insan sağlığını olumlu şekilde etkileyen unsurların başında gelir olmuştur. Saç bakımına çok önem veren milyonlarca insan da bu bitkisel çözümlerden yararlanırken, bu kullanımın olumlu sonuçları tüm dünyaya yayılan ve herkesin daha çok tercih ettiği bir yöntemin önünü açmıştır.
 
Gıda olarak tüketilmesi halinde son derece sağlıklı bir besin olan havuç bitkisinin, diğer farklı özellikleri de keşfedilmiş ve en başta kozmetik sektöründe alternatif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Sanayide üretilmeye başlanan ve en başta saç bakım ürünü olarak kullanılan havuç yağı, içerdiği A, B 1 ve B 16 vitamini ile saç uzamasında en etkin kullanım aracı olarak yan etkisi olmayan ve çok büyük oranda olumlu sonuç veren yardımcı bir unsur olarak görülmüştür. Havuç yağı ile saç uzatma yöntemi, evde hazırlanan kürlerden de daha randımanlı sonuç vermesi nedeni ile çok yaygın bir şekilde kullanılan yöntemler arasında yer almıştır.

Saç kökleri, derisi ve gövdesi bakımından sürekli olarak desteklenmesi gereken uzuvlar içinde yer almaktadır. Erkekler için yakışıklılığın, bayanlar içinse güzelliğin en önemli unsurlarından olan saçların, bakımının da büyük önem taşıdığını gözlemlemek, çok ta zor bir durum olmayacaktır. Her bakımdan havuç yağını saç bakımı için önerebiliriz.