HAVUÇ SAÇA İYİ GELİR Mİ?

Kişisel bakım üzerine çalışma yürüten kişi ya da bu işin uzmanlarından oluşan ekipler, yeni yöntemler denemeden önce kendilerine bazı sorular sorarlar. Bu sorular içinde havuç saça iyi gelir mi sorusu ile birlikte başlatılan araştırmalarda görülmüştür ki hem içinde bulunan zengin vitaminler hem de kısa süre içinde büyüme etkisi gösteren bu özel bitki, saçlara çok iyi gelmektedir.
 
Gıda olarak tüketildiğinde sağlığımız için çok faydalı olan havuç bitkisi, bu gün bilinen şekli ile saç bakımında koruma etkili formüller içinde mutlaka bulunması gereken bir doğal bakım unsuru olarak test edilmiş ve geçerli birimler tarafından onaylanmıştır. İçerdiği A ve B vitamin çeşitleri ve karışımı oluşturan yumurta ve zeytinyağı ile uyumu, havuç bitkisinin faydalı olduğu kadar kullanım kolaylığına sahip olduğunu da göstermektedir. Güzellik salonlarında saç bakım işlemleri her ne kadar profesyonel eller tarafından yürütülüyor olsa da bu salonlara ödenecek seans ücretleri çoğu insanı zora sokabilmektedir. Evde kendi başınıza yapacağınız havuçlu bakım hem ucuz hem de olumlu sonuç veren bir yol olarak karşınıza çıkacaktır.

Bazı bitkilerin büyüme evresi çok uzun zaman alırken, havuç gibi sulu ve zengin içerikli bitkilerin daha kısa süre içinde büyüdüğünü görürüz. Bu özelliğini saçlara da kolayca aktaran bu bilgi sayesinde saç uzamasında görülen hız, aynı zamanda daha sağlıklı ve gür saç çıkması için yeterli bir özellik olarak görülmüştür.