HAVUÇ NEDEN SAÇA İYİ GELİR?

Uzun yıllardan beri salata ve yemeklerde bize eşlik eden ve hem tadı hem de lezzeti ile gönülleri fetheden bitki olan havuç, özellikle son dönemlerin en geçerli saç bakım malzemesi konumuna gelmiştir. Bu bitkiyi kullanmak isteyen insanların ise evvela havuç saça neden iyi gelir, bunu bilmeleri gerekir.
 
Toprağın altında yetişen ve bol sıvı içeren havuç, toprağa bu kadar yakın olmasının avantajını, toprak minerallerini toplayarak yaşar. Aynı zamanda çok önemli bir vitamin kaynağı olan havuç, besin olarak tüketildiğinde insan vücuduna nasıl yarar sağlıyorsa, saç bakım kürü için kullanıldığında da aynı olumlu etkiyi göstermektedir. Havuç ne kadar yararlı olursa olsun, onun etkisini artırmak ve saçlara daha büyük yararı olması için, onu bir karışım ile kür haline getirmek, çok daha yararlı bir yol olarak karşımıza çıkar. En bilinen şekliyle yumurta ve zeytinyağı ile karışımı sonucunda saçları enine boyuna besleyen, canlı ve parlak görünmesini sağlayan bakımı yapar.

Bitki özleri, bizler için gerekli malzemelerin en çok bulunduğu ortamları hazırlar. Bunu keşfetmek ve kullanmak ise biz insanlara çok daha iyi bir bakımın önünü açar. Aslında havuç neden saça iyi gelir, bu durumu havuç kürü kullanan insanların memnuniyetinden anlamak mümkündür. Saçların kısa süre içinde çok sağlıklı şekilde uzamasını sağlayan havuç, bundan sonraki dönemde de saç bakımında kullanılmaya devam edecektir.