HAVUÇ MASKESİ NE İŞE YARAR?

Sağlık ve güzellik için kullanılan ve bitki özü ile bol mineral ve vitamin kaynağı olan maskeler, belli bir süre kullanıldıktan sonra, cilt ve diğer uygulama yerlerinde olumlu sonuç vermişlerdir. Havuç maskesi ne işe yarar, bunu özellikle saç bakımına özen gösterenler çok iyi bilirler. Çok farklı birleşimler ile kullanılan havuç maskesi çeşitleri içinde ballı formülün verdiği olumlu sonuçtan bahsetmek mümkündür.
 
Klasik havuç maskesi içinde havuç suyu ya da rendelenmiş havuçla birlikte yumurta ve zeytinyağı kullanılır. Belli oranda sıvı bir karışım elde etmek adına su ile birlikte kullanılan bu karışım, sağlıklı, gür ve parlak saçların uzamasında çok etkili bir kaynak olarak görülmektedir. Saça uygulanan bu karışıma limon ve bal takviyesi yaparak cildinize çok iyi gelecek bir cilt maskesi de elde edebilir ve bu sayede pürüzsüz bir cilde sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Yer altında yetişen ve çok çabuk büyüyen havuç bitkisi, çok sulu bir bitki olup, çabuk büyüme özelliğini saçlara aktarabilen çok özel bir bitkidir.

A ve B vitamini bakımından son derece zengin olan bu özel bitkinin, saç uzatma özelliğinin yanında saçların hacim kazanmasına da yardımcı olduğunu hatırlatmak gerekir. Düzenli bir karışım elde etmek kadar bu karışımın düzenli ve zamanında kullanılmasının da çok büyük önemi vardır. Her gün belli saatte ve aralıksız iki hafta uygulanan kürlerin, çok daha verimli sonuç verdiği, ispatlanmıştır.