Havuç Maskesi İle Nasıl Saç Uzatılır?

Güzel görünmek hepimizin istediği ve arzuladığı bir durumdur. Güzel görünümümüzü de en çok etkileyen şey saçlarımızdır. Saçlarımız istediğimiz gibi olmazsa eğer görünüşümüzde de sorunlar yaşarız. Peki zaman zaman psikolojik nedenlerden dolayı kestirmiş olduğumuz saçlarımızı uzatmanın yöntemleri var mıdır? Bu soruya cevap olarak havuç maskesini öneririz. Bu yazımızda sizlere havuç maskesinden ve yapılış yönteminden bahsedeceğiz.
Havuç maskesi deneyen birçok kişi bu kürün faydasını görmektedir. Sizlere havuç maskesinin yapılışından ve malzemelerinden ayrıntılı şekilde bahsedeceğiz.
 
Malzeme Listesi
  • 3 Adet Havuç 
  • 1 Yemek jaşığı Badem yağı veya Zeytinyağı 
  • 2 Yumurta Sarısı, 1 Yumurta Akı 
  • 2 Bardak Su 
 
Yapımı
 
Rendelenmiş havuçları boş bir kase içine yerleştirelim ve 2 su bardağı su kaynatalım. Kaynayan suyun içinde havuçları koyup 10 dakika kaynamaya devam etsin. Ardından ocaktan çıkararak yaklaşık 35 dakika dinlenmeye bırakalım. Ilıklaşan su havuç rendeleri ile sıkalım ve süzelim ardından su içine yağı dökelim. Yumurta sıvı hale gelinceye kadar çırpıp suyun içine dökelim ve orta hızda hepsini karıştıralım. Karışımı sprey tabancası olan bir şişeye dökelim. Uygulama yapmadan önce 1-2 dakika çalkalamakta fayda var.

Karışımı hazırladıktan sonra spreyi saçlarımızın her noktasına yedirerek sıkalım. Daha sonra tarak yardımıyla saçlarımıza karışımı yedirelim. Saçlarımızı dinlendirmek için bone kullanabiliriz. Uygulama saçta yaklaşık 2-3 saat kadar kalmalı, eğer bu süre zarfında saçlarımızda rahatsızlık hissedersek çıkartıp başka günlerde de deneyebiliriz. Uygulamayı haftada 2  gün olarak önermekteyiz.