Havuç Kürü İle Uzayan Saçlar

Saçlarımızın uzamadığın Havuç kürü ile uzayan saçlardan sık sık yakınırız.Saçlarımız hem bakımlı olsun hem de hızla uzasın isteriz. Böyle durumlarda saçlarımızı hızlı bir şekilde uzatmanın yollarını ararız. Güneş, stres gibi bir çok etkenden dolayı saçlarımız sağlığını kaybediyor. Bununla birlikte de uzaması yavaşlıyor. Saçlarımızın hızlı bir şekilde uzamasını , sağlıklı görünmesini istiyorsak onları sağlığına geri kavuşturmalıyız. Saç ürünleri ve hazır maskeleri tercih etmek yerine doğal olanlara yönlenmek daha doğrudur. Bunun içinde hem doğal hem ekonomik bir maske olan havuç kürü bunun için ideal. Faydaları saymakla bitmeyen havuç saçlarınıza da iyi gelecek.
 
Gerekli malzemeler 2 orta boy havuç,3 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 adet yumurta. 3 bardak suyu kaynatın. Havuçları rendeleyerek kaynayan suya ilave edin. Yarım saat kadar kaynatın. Yumurtanının sarısını çırpın.  Ilınan suyu süzün sonra yumurtayla ve badem yağı ile karıştırın. Karışımı saçınıza sürün 1-1,5 saat kadar nemli bir havlu ile sarılı bir şekilde bekleyin. Sonrasında ılık suyla durulayıp, şampuanlayın. 

Uygulamayı haftada 2 gün yapmanız önerilir. 1 hafta sonunda saçınızdaki değişimi farkediceksiniz. İlk haftadan sonra kürü saçınızda bekletme süresini yavaş yavaş uzatabilir 3 saate kadar çıkarabilirsiniz. En fazla 2 ay düzenli olarak uyguladıktan sonra en az 15 gün ara vermelisiniz. Uzamaya yardımcı olması dışında saçlarınıza parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasınıda sağlayacaktır. Bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak bu kürle gerçekten çok kolay.