HAVUÇ KÜRÜ İLE HIZLI SAÇ UZATMA

Bazılarımız kısa saçlardan memnun olmayıp saçlarımızı daha hızlı uzatmak isteyebiliriz. Bunun için birçok yöntem mevcuttur. Fakat her zaman doğal olan yöntemi seçmek daha iyi bir tercih olacaktır. Uygulayabileceğiniz saç için havuç kürü sayesinde saçlarınız hızla uzayacaktır. Havuçta bulunan vitaminler saçlarınızın için besleyicidir.

Gerekli olan malzemeler

  • 2 adet soyulmamış orta boy havuç
  • 1 adet yumurta
  • 3 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı veya zeytinyağı

Önce havuçları rendeliyoruz ve kaynamakta olan suya atıyoruz. 20 dakika kaynayan suyu soğumaya bırakıyoruz. Havuçlar içinde kalacaktır. Su yeterince ılık olunca da havuçları içinden ayırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışıma çırpılmış yumurta ve yağ ilave ediyoruz. Böylece saç maskemiz hazır olmuş oldu.

Bu karışım maskesini uygun bir şişenin içine boşaltıyoruz. Sık sık çalkalayıp saç diplerine iyice masaj yapıyoruz. 5 dakika kadar bu uygulamaya devam edip saçları streç filmle sarıyoruz. 1-3 saat bekleyip iyice yıkıyoruz.

Saç için havuç kürü sayesinde saçlar daha hızlı uzayacak. Bu maskeyi haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz.  Saçlarınıza bakım yapmak her zaman saçlarınızı korur ve daha sağlıklı görünmelerini sağlar.