HAVUÇ KÜRÜ FORMÜLÜYLE SAÇLAR DAHA BİR GÜZEL

İnsanlar bakımlı olmayı sever. Bakımlı olmak dendiğinde ilk önem arz edilen konu ise saçlardır. Saçların sağlıklı gür güzel ve hızlı uzaması istenir. Bu yüzden kullanılacak en güzel yöntem saç için havuç kürü formülüdür. Bu formül uygulamak için gerekli olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz iki adet orta boy havuç bir adet yumurta üç su bardağı su ve bir tatlı kaşığı badem yağı ve ya zeytinyağı.

İsteyen ikisinden birini kullanabilir ayrıca belirttiğimiz yumurta içinde sarısı ya da tamamını kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihinize bırakılmıştır. İlk öncelikle havuçları güzelce rendelemek gerekir. Rendeleme işlemi bittikten sonra kaynamakta olan üç su bardağı suya ilave edilmelidir. Kaynattıktan sonra ağzı kapalı bir şekilde soğumaya bırakılmalıdır. Bu işlemimiz bittikten sonra yapmış olduğumuz saç için havuç kürü saç diplerine uygulanmalıdır. Bu işlem beş dakika kadar bir süreyle devam ettirilmelidir.

Ardından kalan malzemeyle saçlar iyice sarılır. Saç için oldukça besleyicidir. İçeriğinde barındıran protein, yağ, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potesyum, magnezyum, A, B1, B3, B6, C ve E vitaminleriyle saçın beslenilmesini ve olduğundan daha sağlıklı hoş görünmesini sağlar. Hızlı uzamasını da gerçekleştirir.