HAVA ALMAYAN SAÇLARA ŞAMPUAN ÖNERİSİ

Hava almayan ve daha çok kapalı giyim tercihinde bulunan bayanların saçları, değişik şekilde ihtiyaç duyarken, bu ihtiyaçların karşılanması, sağlıklı bir saç bakımı için gereklilikleri ortaya çıkarır. Saç bakımı ve temizliği konusunda hizmet veren çok büyük bir sektör oluşumu olup, bu büyük sektör içinde aralıksız olarak yeni formül üretme çalışmaları devam etmektedir. Hava almayan saçlara şampuan önerisi alternatifini güçlendirmek adına yürütülen bu çalışmalarda esas olan konu, daha sağlıklı saçlara kavuşmak adına engelleri ortadan kaldırma mücadelesi olarak görülebilir.

Hava almayan saçlarda daha çok saç derisi ve saç köklerine fayda getiren unsurların ele alınması, bu konudaki ileriye dönük gelişmeyi ön plana çıkaran sonuçları bize sunacaktır. Eğer saç dipleri, saç kökleri ve saç derisine gerekli bakım yapılırsa, saçların daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olması kolayca sağlanır. Hava almayan saçlara şampuan önerisi içinde en çok bitki özlü şampuanlar yer alırken, bunma bademyağı ve zeytinyağı içeren formülleri eklemek gerekir. Bu şekilde çok dayanıklı bir saç yapısı ortaya çıkarmak, saçlar kapalı da olsa uzun ömürlü ve iyi gelişmiş konuma gelmelerini sağlayacaktır.         

Saçların illa ki her şartta hava alacağını söyleyebiliriz. Saç örtmek için kullanılan bütün örtüler aslında hava geçirmez değildir. Burada en çok, sıcak yaz günlerinde oluşacak. Buharlı ve basık ortamın saça verebileceği zarardır. Bunun için de saçların bol yıkanması ve saç bakım malzemelerinin düzenli kullanılması, bu durumun herhangi bir zarar unsuru olmasına engel olacaktır.