HARİKA UZUN SAÇLAR

Genç kızların dikkatini çekebilecek oldukça besleyici ve bakımlı saçlara sahip olmanın formülü saç için havuç kürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçın uzamasında etkili bir karışımdır. Malzemeleri her evde bulunabilir ve kullanımı oldukça kolaydır.

Hazırlanışı

3 su bardağı su kaynatılır ve bu suya 2 adet havuç rendelenerek eklenir. 20 dakika kaynadıktan sonra soğuması için bekletilir. El yakmayacak kadar ılık bir hale geldiğinde havuç süzülür ve suyun içine 1 adet çırpılmış yumurta ile 1 tatlı kaşığı zeytin ya da badem yağı ilave edilerek hazırlanan saç için havuç kürü kullanıma uygun hale gelir.

Uygulanışı

Hazırlanan kür bir şişeye ya da kavanoza koyulur ve önce saç diplerine uygulanarak dakika masaj yapıldıktan sonra saçın tamamına uygulanır. Bir streç filmle sarılıp 1 saat ile 3 saat arasında bekletilir ardından ılık suyla ve şampuan yardımıyla yıkanır. Bu işlem haftada bir ya da iki kere uygulanabilir.

Protein magnezyum yağ fosfor ve A, B, C ve E vitaminleri içeren kür saçın normal uzama hızını iki katına kadar çıkarabilir. Saç için oldukça besleyicidir.2 haftada etkilerini göstermeye başlar aynı zamanda saçın rengini de açabilir. Boyalı saçlarda saç renginin açılması göz önünde bulundurularak yapılması gerekir.