GÜZELLİĞİNİZİ SAÇINIZLA YANSITIN

Kadınlar için güzelliğin en önemli unsurlardan birisi de saçtır. Psikolojik durumlarını üzüntülerini sevinçlerini saçlarına şekil veya renk vererek yansıtırlar. Kadınların bir aksesuarı gibidir saçları. Bu saçların güzelliği kadar önemlidir. Şampuanlar saç kremleri saç spreyleri saçına değer veren bayanların olmazsa bakımı da olmazıdır. Uzmanlar ise saç için içerisinde kimyasal bulunan bu ürünler dışında genellikle doğal ve bitkisel ürünlerin tercih edilmesini önermektedir.

Bazı bayanlar saçının parlamadığından bazıları geç uzadığından güçsüz olduğundan şikâyetçidirler. Son zamanlarda yaygınlaşan doğal kolay kürler sayesinde bu şikâyetler en alt düzeye indirilmektedir. Saçları güçlendiren badem yağı kekik yağı kürü uzun saç için havuç kürü saç çıkartmak için sarımsak ve zeytinyağı kürü bunlardan bazılarıdır.

Özellikle bayanların saç konusunda en çok yaşadığı sorun saçların geç uzamasıdır. Bunun için bitkisel ve oldukça etkili uzun saç için havuç kürü bayanlar arasında sıkça kullanılmaktadır. Bu kür için malzemeler ise; 1 adet yumurta 4-5 çay bardağı su bir tatlı kaşığı badem yağı ve  2 ya da 3 adet soyulmamış havuç. Bu malzemeler kişinin saç uzunluğuna göre artırılabilir ya da azaltılabilir.

Öncelikle suyu kaynatıp içerisine rendelenmiş havuçlar atılarak 10 dakika kaynatılmalı ve altı kapatılıp demlenmeye bırakılmalıdır. Daha sonra posayı sıkıp kalan suyun içine çırpılmış yumurta ve yağ karışımını ilave edip karıştırılmalıdır. Uygularken kolaylık olsun diye şişe kullanılabilir. Bu karışımı saç dipleri ve uçlarına yedirerek uygulayıp bir saat havlu ile sarılarak beklenmeli daha sonra yıkanmalıdır. Bu kür haftada iki kere uygulanabilir. Çok uzun süre kullanılmaması birer aylık aralar verilmesi önerilmektedir.

Genel manada bu kür sayesinde saçlar hem daha kolay uzayabilecek hem de içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde saçın güçlü ve daha canlı parlak görünmesini sağlayacaktır.