FÖNDEN YIPRANMIŞ SAÇLARA HAVUÇ KÜRÜ

Saça şekil vermek ve makyajla birlikte saçı şekle sokmak, bayanlar ve aynı anda erkekler için de bakımlılığın önemli bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Saça şekil vermenin en etkili ve en kolay yolu olan fön çekmek, saça güzel bir görüntü vermesine rağmen, özellikle uzun vadede bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Saçları sürekli, olarak bükmek ve elektriklenmelerine neden olan fön çekme işlemiş, şimdi havuç bitkisi ile yan etkisi azalan bir konu haline gelmiş ve o alışılan sorunların geride kalması sağlanmıştır.
 
Saç uzatma ve bakım konusunda başarıya ulaşan uygulama, şimdi fönden yıpranmış saçlara havuç kürü uygulaması ile çok çabuk çözüme ulaştırılmış ve saçların bu yoğun uygulamadan en asgari düzeyde zarar görmesi çok kolay bir işlem ile halledilir olmuştur. Klasik zeytinyağı havuç ve yumurtadan oluşan ve su ile desteklenen havuç kürü, fön ile birlikte saç boyama, meç ve röfle gibi sık kullanılan ve saçların tahrip olmasına neden olan yöntemler için de bir kurtarıcı görevi üstlenmiştir.

Havuç kürü uygulanan saçların çok kısa süre içinde uzaması, alttan gelen sağlıklı ve gür saçların önünü açarken, yıpranmış saçların da kısa süre içinde kesilmesine ve yepyeni bir saça insanların kavuşmasına neden olmuştur. Havuç kürü hazırlama ve uygulama bakımından da son derece kolay olması, bu hazırlığın ve uygulamanın evde kolayca yapılmasına olanak tanımıştır. Herkese bu sağlıklı yöntemi önerebiliriz.