DAHA KADINSI DAHA UZUN SAÇLAR İÇİN HAVUÇ KÜRÜ

Uzun saç kadınların genelinde beğenilen ve hayal edilen bir saç tipidir. Kadını kadınsı gösteren belki de en önemli materyaldir. Uzun saç hayaliniz için yıllarca beklemenize gerek yok artık. Saç için havuç kürü bu zamana kadar duyduğunuz en etkili karışım olacak. Havuç  kürü hazırlamak için gerekli malzemeler çok basit.

Hızlı ve kolay bir şekilde evinizde saç için havuç kürü hazırlayabilirsiniz. 2 adet orta boy havuç 1 adet yumurta 3 su bardağı su ve son olarak 1 tatlı kaşığı bademyağı. Badem yağı yerine zeytinyağı da tercih edilebilir.

Havuçları rendeledikten sonra kaynamakta olan 3 su bardağı suya ekleyin. 15-20 dakika kaynadıktan sonra soğuması için bırakılır. Bu sırada yumurta çırpılır. Soğumaya bıraktığımız karışım oldukça ılık bir hale geldiğinde içerisindeki havuçlar süzülerek atılır. Ve geri kalan suya yumurta ve zeytinyağı ilave edilir. Ve havuç kürü hazır.

Saç diplerinden başlayarak masaj yaparak tüm saça karışım yedirilir. Ve streç film gibi bir malzeme ile sarılarak beklenir. Haftada 2-3 kere aynı işlem tekrar ettiğinde hayalinizdeki uzun saçlara hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.