CANSIZ SAÇLARA NASIL BAKIM YAPILIR?

Başta hava şartları olmak üzere saçlarınızın her zaman için en zorlu şartlar ile karşı karşıya olduğunu söylemek mümkündür. Bir de çok sık kullanılan fakat uzun vadede saçlara onarılması güç yaralar açan sıkça saç boyatma durumu var ki bu durumların saçları zamanla cansız ve güçsüz saç konumuna getirdiğini söylemek mümkündür. Cansız saçlara bakım nasıl yapılır sorusunun çözümü, adına farklı kozmetik destekli ve besleyici ürünleri bulmanız ve bu formülleri saçlarınıza uygulamanız mümkündür.
 
Cansız, mat ve kırılgan saçların onarılması için sizin kendinizin evde hazırlayabileceğiniz ve kısa süre içinde olumlu sonuçlar alacağınız formüller de bulunmaktadır. Hazırlaması ve kullanması basit olan ve olumlu sonuç vermesi bakımından ısıtılmış bir fincan zeytinyağına bir tatlı kaşığı maya karıştırarak hazırlayacağınız doğal formül ile kısa süre içinde saçlarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika boyunca bu karışımı saçlarınızın bütün bölgesine sürüp, iki saat kadar bekletmeniz. Bu bakımın en temel kuralını oluşturacaktır. Sade ve yumuşak bir şampuan kullanarak bol su ile yapacağınız yıkama sonucunda bakımınızı tamamlamış olursunuz.  

Size saçlarınızı canlandırma adına önerdiğimiz bu karışım ve karışımın kullanıldığı bakımı haftada bir kez tekrarlayarak, çok uzun süreli bir bakım gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu bakımı uyguladığınız esnada saç boyatma işleminden, bir süreliğine de olsa uzak durmanız, saçlarınızın bakımı adına önem taşıyan bir unsur olacaktır.