CANLI SAÇLAR İÇİN HAVUÇ KÜRÜ

Kış aylarını geride bırakıp yaz aylarına geçiş yaptığımız bu günlerde havaların ısınmasıyla birlikte artan nem oranları yüzünden saçlarımız mat kuru ve bakımsız olma yolunda ilerliyor. Bu günlerde saçlarımıza yapacağımız en iyi bakım saç için havuç kürü bakımıdır. 

Saç için havuç kürü bakımı uygulaması saçları için mat görünüme son vermektedir. Saçlarının uzamadığından şikâyet eden kişilerin havuç kürü uygulamasıyla istedikleri uzunlukta saçlara sahip oldukları gerçeği herkes tarafından bilinir.

Havuç kürü uygulaması için gerekli malzemeler 2 adet orta boy havuç 5 bardak su bir adet yumurta bir tatlı kaşığı zeytin yağdan oluşuyor. Bu sihirli malzemeler kısa sürede saça birlikte uygulandığında istenilenden daha fazla saç uzamasına sebep oluyor. Uygulamanın yapılma aşamasına değinecek olursak havuçların kabukları soyulmadan 5 bardak suyun içerisine rendelenip kaynaması beklenecektir.

Havuç demlendiği zaman posasını suyun içinden alarak suyu ılımaya başladığında içine yumurta ve zeytinyağını karıştırarak saçlara diplerden uçlara doğru uygulama yapılacaktır. Haftada iki gün düzenli uygulanan havuç kürü maskesi  saçların mat ve bakımsız görünümüne son verip saç uzamasına en iyi şekilde katkı  sağlamaktadır.