BAZI SAÇLAR NEDEN YAVAŞ UZAR?

Her insanın metabolizma işleyişi, bir diğerinden farklı olabilir. Günlük uzama gösteren tırnak ve saç gibi uzuvların ana maddesi olan keratin, kişilerde farklı miktarda uzamaya ve gelişmeye neden olur. Keratin gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineraller, insan vücudunda yeterli miktarda oldukça insanın bu uzuvlarında yaşanan gelişmelerin de normal boyutta olacağını söylemek mümkündür. En başta B vitamini bakımından zengin olan vücutlar bu tür salgıları düzenli olarak yerine getirirken, bazı saçlar neden yavaş uzar sorusu da bu insanlar için önemini yitirir.
     
Sağlıklı olarak işlevini sürdüren insan bedeninin, sürekli olarak uzayan organlarında yaşanan düzensizlikler bazen yavaş uzama ya da dökülme gibi sorunları da beraberinde getirir. Uzmanların da fikir vereceği şekilde insan vücudu için gerekli olan vitamin, mineral ve metal alımları bu tür sorunların zamanında giderilmesinde en önemli faktörleri oluşturur. Anatomik yapısı gereği farklılıklar gözlenen insanlar, genetiğin de etkisi ile özellikle saç yapıları bakımından gözle görülür bir farklılık gösterir. Her ne kadar saç uzamaması ve dökülmesi gibi sorunlar bazı insanların kaçınamadığı bir durum olsa da tıp ve alternatif tıbbın kullanılması sonucunda bu saç ve benzeri uzuvların desteklenmesi ve düzenli şekilde büyümesi sağlanabilir.

Hayatı daha yaşanır kılmak için beden sağlığına büyük önem verilmesi gerekir. Beden sağlığını ön planda tutan herkes, bu tür uygulamaların faydasını saçları için de görür.